TECHNOLOGICAL STRUCTURE OF THE TEXTILE MATERIAL, WHICH REDUCES INFRARED AND ULTRAVIOLET RADIATION IN THE THERMAL SPECTRAL RANGE.

Silta ķermeņa maskēšana, jo īpaši tumsā, kļuvusi ļoti nopietna militāra problēma līdz ar jaunu, robotizētu novērošanas rīku ieviešanu (piemēram, bezpilota lidaparāti, kas aprīkoti ar plaša spektra kamerām, u. c.).

Liekais siltums rada plaša spektra infrasarkano (IS) starojumu no maskēšanas tērpa ārējās virsmas. Liekā termiskā starojuma no maskēšanas tērpa virsmas neitralizēšanas problēma vēl nav pilnībā atrisināta, tāpēc šis projekts ir aktuāls Latvijai un Eiropai. Tas galvenokārt attiecas uz cilvēku aizsardzības ierīcēm (nodrošinot cilvēku dzīvības drošību), kā arī maskēšanās ierīcēm (kas paredzētas gan militāro speciālistu, gan militārā aprīkojuma maskēšanai). Šajos gadījumos nepieciešami inovatīvi risinājumi. Projekta Nr. KC-PI-2020/34, PVS 4318 “Tekstilmateriāla tehnoloģiska struktūra, kas samazina infrasarkanā un ultravioletā starojuma līmeni termiskā spektra diapazonā”.

 

Read 2218 times Last modified on Четверг, 30 декабря 2021 12:59

Media

K2_TITLE_COMMENTS

JLU Technologies Ltd

Registration Nr. 40103190287
Ilukstes str. 107/1-16, Riga, LV-1082, Latvia
e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.
http://izgudrojumi.lza.lv
http://www.lza.lv/scientists/lyashenko.htm

  • Phone: +371 29436384;
    Fax: + 371 67089631
  • e-mail: jlutechno@inbox.lv
    http://izgudrojumi.lza.lv
    http://www.lza.lv/scientists/lyashenko.htm
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…