RTU ZINĀTNIECE SAŅEM LATVIJAS-AMERIKAS INOVĀCIJAS BALVU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniece Dr.sc.ing. Inga Ļašenko saņēmuši apbalvojumu konkursā «Latvijas-Amerikas Inovāciju balva 2019».


RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes, Mehānikas un Biotekstilmateriālu zinātniskās laboratorijas vadītājas Ingas Ļašenko pētījums «Funkcionālo metamateriālu saturošo tekstilpavediens» saņēma otro vietu un 5000 eiro naudas balvu. Zinātnieces radītais tekstilmateriāls satur meta-materiāla slāni, kas maskē elektromagnētiskos viļņus redzamajā, infrasarkanajā un ultravioletajā gaismā. Materiāls samazina apģērba lietotāja «termālo nospiedumu», šīs īpašības ir izmantojamas militārajā jomā.
ASV vēstniece Latvijā Nensija Baikofa Petita uzsvēra: «Inovācijas balva simbolizē uzņēmējdarbības garu starp Latviju un Amerikas Savienotajām Valstīm, jo daži no gaišākajiem prātiem apvieno kaislību, talantu un radošumu, pārveidojot idejas biznesa realitātē».
Latvijas-Amerikas Inovāciju balvu pasniedz ASV vēstniecība Latvijā, Baltijas-Amerikas Brīvības fonds (BAFF) un Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) sadarbībā ar tehnoloģiju jaunrades telpu «TechHub Riga» un Latvijas Start-up uzņēmumu asociāciju.

Read 3121 times Last modified on Pirmdiena, 29 Marts 2021 07:40

K2_TITLE_COMMENTS

JLU Technologies Ltd

Registration Nr. 40103190287
Ilukstes str. 107/1-16, Riga, LV-1082, Latvia
e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://izgudrojumi.lza.lv
http://www.lza.lv/scientists/lyashenko.htm

  • Phone: +371 29436384;
    Fax: + 371 67089631
  • e-mail: jlutechno@inbox.lv
    http://izgudrojumi.lza.lv
    http://www.lza.lv/scientists/lyashenko.htm
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…